Darujte (si) lásku - Dárkové balení + milé malé překvapení ke každé knize zdarma!

O AUTORCE

Karolina Rauschertová 

Pece-o-lasku-Karolina-Rauschertova-cb1

Osobně ve zkratce:

Je mi 44 let. Jsem dobrý, zdravý, laskavý a pokorný člověk, abych to tak na úvod shrnula. Jsem manželka nejlepšího chlapa na světě a matka dvou nejlepších dětí na světě. Jsem taky fajn sestra, dcera a kamarádka. Jsem kreativní a pracovitá myslí i rukama. Pořád se chci skoro ve všem zlepšovat, stagnaci nesnáším moc dobře. Baví mě život v ženské kůži (she / her forever).

Mám za sebou úspěšně dokončené bakalářské studium Fakulty humanitních studií UK a úspěšně nedokončené bakalářské studium Podniková ekonomika a management na VŠE, Obojí mi hodně dalo. Ráda se nořím do teorie a hloubavého přemýšlení, ale manažerka ve mě z toho pak potřebuje i nějaké praktické efektivní výstupy. 

Pracovně ve zkratce:

Jsem na volné noze jako copywriterka, redaktorka a překladatelka. Škála komerčních i nekomerčních textů, které jsem kdy napsala a píšu stále, je velmi velmi pestrá. Dokážu napsat snad už úplně cokoliv.

Jsem spolumajitelka malé reklamní agentury Productive., která se díky mé knížce bláznivě vrhla i do vydavatelství. Dlouhodobě spolupracuju s agenturou Mamadam, i tam máme za sebou vydání jedné knihy a práci pro spoustu klientů. 

Nikdy jsem nebyla člověk jednoho oboru, jedné kariéry. Zatím mi to nějak nejde. Pracovní rozmanitost potřebuju a baví mě.

Pravidelně přispívám do lifestylových novin What. 

 

Překlady knih:

Leností k úspěchu, Fred Gratzon, Mamadam, české vydání 2007

Matky, které neumí milovat - návod na uzdravení pro zraněné dcery, Susan Forward, PhD., české vydání 2022

…a v Maluně se chystá další knižní novinka, na které byla radost pracovat, ale zatím pssst...

 

A jsem první česká samozvaná love blogerka!

(Když si blogeři, kteří píšou o jídle, říkají “food blogeři”, tak proč bych si já, píšící o lásce, nemohla říkat “love blogerka”?)  Inspirační blog Umění milovat píšu už skoro 10 let. Zrodil se tak nějak přirozeně z mého badatelského nadšení pro lásku v dlouhodobých vztazích a samozřejmě i z mé pisatelské vášně. 

V oboru psychologie lásky a vztahů jsem pečlivá badatelka už od svých 18 let. Nemám z lásky doktorát, nejsem terapeut. Jsem ale velmi zkušený a hodně poučený laik. A hlavně praktik. Primárně to všechno začalo tím, že jsem si přečetla senzační knihu Umění milovat od Ericha Fromma a byla z ní úplně unešená. Opravdovou lásku. To chci. Prý se dělá. Akorát v té knize chyběla část, jak přesně. A tou mojí touhou zjistit, co konkrétně je dobré dělat (a ideálně i co nedělat), to právě všechno začalo.

O lásce toho mám nastudováno tuny. Mám za sebou studium humanitních studií, kde mě nejvíc bavila psychologie a sociologie. Mám za sebou i léta práce s tělem a myslí v rámci jógy, meditací, relaxací, tance, trochu i tantry, dotekové terapie apod.    

Neprošlo mi sice rukama tisíce párů, kterým jsem pomohla, ale zase na druhou stranu, to nezatížení důsledným odborným přístupem má za určitých podmínek také něco do sebe. Umím z odborných psychologických poznatků vyzobávat to, co se dá v rámci prevence přenést poměrně jednoduše do praxe. Navíc si můžu dovolit hledat inspiraci i mimo klasické odborné proudy, zejména co se práce s tělem týče, přitom ale stojím nohama na zemi.

Co že vlastně to “v rámci prevence” znamená? Ideál buď starotvací fáze vztahové kariéry nebo pak obecně dokud se máte ještě rádi. Dokud si oba chcete nějak rozumět a jste ochotni přijmout jako výchozí fakt, že je dobré to vzájemné pouto něčím živit. Dokud se chcete snažit zlepšovat v tom, jak si projevujete lásku, abyste byli oba ve vztahu spokojení. Dokud sondujete a v čase třeba i vidíte, že jste po vyzkoušení některých odchycených tipů nebo nevyžádaných rad zaznamenali určité zlepšení atmosféry a máte chuť v tom pokračovat dál.   

Tak za takových podmínek si myslím, že se z mé knížky Péče o lásku nebo na blogu umenimilovat.cz můžete leccos zajímavého a nápomocného dozvědět. Nebo si něco v podstatě banálního jen tak připomenout, protože v života běhu člověk na leccos zapomene.

A když už nejde o prevenci, ale situace je vážnější a v sázce je daleko víc, nespoléhejte na příručky a články a hledejte odborné vedení. Prosím. Nečekejte a jednejte. Všechny dobré psychology, terapeuty, poradce i kouče mimořádně ctím. Jsou situace, a je jich dost, kdy pomůže skutečně jedině odborná péče.

Moje životní mantry:

Lásky není nikdy dost. Jakou lásku si udělám, takovou ji mám!

 

Pece-laska-Karolina3_foto-johana-kratochvila

Zpět do obchodu